Produkty

Našim zákazníkům nabízíme a dodáváme především elektrické topné elementy a jejich doplňky různých provedení. Ty nacházejí uplatnění a užití zejména v průmyslu, při řemeslné činnosti, ale i v domácnosti. Jsou to zejména tyto produkty:

1. Elektrické topné tyče v rovném stavu. Jsou určené buď k zabudování v dodaném stavu nebo až po dodatečném ztvarování odběratelem. Pro tvarování tyčí a jejich uložení a zkoušení poskytujeme odborné pokyny.

Dodáváme průměry tyčí 6,5mm a 8,5mm v délkách od 300mm až do cca 3450mm. Nabízíme i tyče plocho-oválného průřezu 6,5/12,5mm a 6,5/15mm. Tyto ploché tyče mohou mít elektrické přívody i na jednom konci. Délky plochých tyčí mohou být až 4,5m. Rovné topné tyče vybavíme elektrickými přívody podle přání zákazníka.

2. Pro zákazníky, kteří se nemohou pro nedostatek vybavení nebo času věnovat tvarování těles a jejich kompletaci nabízíme nejen jejich odborné ztvarování podle zadání, ale i jejich doplnění o upevňovací prvky jako jsou příruby, lišty, distanční prvky a elektrické připojovací elementy.

Můžeme zajistit odborný výpočet žádaného ohřevu a navrhnout optimální řešení topných těles pro daný případ.

3. Na skladě máme pro Vás běžný sortiment topných těles, které jsou žádány pro údržbu spotřebičů v domácnosti. Jsou to topná tělesa pro spotřebiče nejen tuzemských, ale i zahraničních výrobců. V případě, že topidlo do zahraničního spotřebiče není v běžném sortimentu, jsme schopni ho vyrobit podle dodaného vzorku v krátkém termínu.

Běžně dodáváme topná tělesa do bojlerů, elektro-kotlů, praček, myček, akumulačních kamen, přímotopů, sporákových trub, grilů, smažičů a podobně. Uspokojíme i požadavky řemeslníků a údržbářů z průmyslových provozů na náhradní díly pro technologické ohřevy, klimatizaci, ohřevy různých lázní, pro balicí techniku, sváření a lisování plastů a pryže, odmrazování, ohřev chladící kapaliny v motorech a podobně.

4. Pro průmyslové specialisty nabízíme široký sortiment topných patron.

V našem sortimentu jsou průměry 6,5mm, 8,0mm, 8,5mm, 9,5mm, 10,0mm, 11,0mm, 12,5mm, 14,0mm, 16,0mm, 18,0mm, 20,0mm, 22,0mm, 24,0mm, 25,0mm, 30,0mm a po dohodě i další. Můžeme dodávat průměry i v palcových mírách. Patrony jsme schopni dodávat ve všech technologických variantách:

 • nízko zatížené
 • středně zatížené
 • vysoko zatížené
 • podstatně dražší extrémně zatížené patrony (více jak 100 W/cm2)

Můžeme zajistit i patrony s třídou izolace II (tzv. dvojí izolace). Patrony běžně vybavujeme elektrickými přívody (kabely) v provedení podle požadavku zákazníka. Pro plastikáře a gumaře máme v sortimentu topné pasy na ohřev extruderů a ohřev trysek v různých provedeních a výkonových řadách.

5. Keramická topná tělesa válcová i plochá. Běžná provedení jsou na skladě. Nabízíme i keramické infrazářiče v provedení z glazované i neglazované keramiky, a to deskové a korýtkové nebo se žárovkovou paticí.

6. Příslušenství topidel:

 • regulátory ohřevů v různých modifikacích a vhodná teplotní čidla jako vstupy regulátorů
 • pokojové termostaty s instalací do domovní zásuvky
 • kapilární termostaty s integrovanou tepelnou pojistkou i ve trojfázovém provedení
 • kabely i jednožilové propojovací vodiče odolávající zvýšeným a vysokým teplotám (silikonová, teflonová a skelná izolace až do 450°C); možnost ochranné pancéřové hadice nebo drátěného opletení
 • keramické izolační korálky, průchodky a další prvky
 • elektroizolační hadičky obyčejné, do nižších teplot nebo silikonové do 180 stupňů a skelné, impregnované pryskyřicemi do 350 nebo 450 stupňů
 • smršťovací hadičky v širokém sortimentu i s vnitřním lepidlem

7. Elektrické topné kabely, adjustované topné okruhy a příslušenství.

8. Pro opraváře, kutily i pro průmyslovou spotřebu nabízíme široký sortiment odporových topných vodičů nejvyšší kvality od renomovaných výrobců.

Toto byl přehled našich produktů a služeb, které Vám nabízíme. Pokud máte nějaký problém s elektrickým ohřevem, neváhejte a kontaktujte nás.